בית,  יופי,  יופי וטיפוח,  לייף סטייל

איך לסדר ולנפות את האיפור שלך

לאחרונה שמתי לב שבכל פעם כשאני ניגשת למגירות האיפור שלי, אני משתמשת באותם מוצרים. חשוב לי לציין שאני לא מתאפרת הרבה: ליום יום אני בקושי מתאפרת ורק כשאני יוצאת לאנשהו או שיש לי אירוע, אני משתמשת ביותר מוצרים. אבל בגלל שכל המגירות שלי עמוסות באיפור ומבולגנות, אין זמן וחשק להתחיל לנבור בערימות כדי למצוא מוצרים מתאימים להשתמש בהם, לכן תמיד אני מוצאת את עצמי חוזרת לאותו סומק ולאותו אודם. ואם כבר אני מחליטה לנסות מוצרים אחרים, אני מגלה בזמן אמת, בדיוק ברגע שנשארו לי חמש דקות להיות מוכנה, שגוון האודם ממש לא מתאים לי, או שהברונזר הרס לי את כל המראה.

הפעם החלטתי שזהו, אני חייבת לעבור על כל מוצרי האיפור ולהעיף את מה שלא מתאים לי, את מה שאני לא משתמשת בו ולהשאיר רק את הדברים שאני באמת אוהבת. המטרה שלי הייתה להגיע למצב שבו אני פותחת את מגירות האיפור ורואה את כל מה שיש לי, ושכל מוצר שנמצא במגירות האלו, זה מוצר שאני יכולה להשתמש בו מיד ובלי כל דאגה.

אני בטוחה שכמה מכן מזדהות איתי מאוד וחושבות לעצמכן שהגיע הזמן שגם אתן תעשו את זה.

אז איך עושים סדר בכל האיפור?

צעד 1: לפנות זמן

כן, זה הולך לקחת לכן הרבה זמן, תלוי כמובן בגודל של קולקציית האיפור שלכן. עדיף להתחיל ולסיים באותו היום, כדי למנוע בלגן ומצב שבו מוצרי איפור פזורים בכל החדר.

צעד 2: להוציא את הכל החוצה

כן, הכל. כל ליפסטיק, פודרה, צללית בודדת, עיפרון גבות וסומק. תמיינו את כל המוצרים לפי קטגוריות: ערימה של מייקאפים, ערימה של סמקים, ברונזרים, אודמים, צלליות וכו'. ברגע הזה אתן רואות את הכמות הגדולה שהצטברה ומבינות שאין סיכוי שאתן תצליחו להשתמש בכל המוצרים האלה לפני שהם יהיו פגי תוקף.

צעד 3: להתחיל למיין

תסדרו מולכם את הערימה הראשונה ותתחילו לעבור מוצר-מוצר. לכל קטגוריה יש את השאלות שצריך לשאול.
יש מספר שאלות שמתאימות לכל הקטגוריות:

♥ האם את אוהבת את המוצר הזה?
♥ מתי בפעם האחרונה השתמשת במוצר? אם זה לא מוצר לשימוש יומיומי, האם באמת תשתמשי בו לאירוע מיוחד?
♥ האם המוצר עדיין בתוקף? האם יש לו ריח רע, או שהפורמולה השתנתה?
♥ האם יש לך מוצר דומה? אם לדוגמא יש לך שני אודמים כמעט באותו הצבע, תבחרי את האודם שאת אוהבת יותר.
♥ האם יש לו חסרונות? לדוגמא, יש מסקרות שלאחר כמה שעות נוזלות ונותנות מראה של עיגולים שחורים, או אודמים שלאחר שהם מתייבשים מופיעים סדקים בשפתיים לאחר אכילה או שתייה.

יש שאלות שמתאימות למוצרים מסוימים:

♥ האם באמת הפריימר עושה את העבודה שהוא צריך לעשות?
♥ האם רמת הכיסוי של המייקאפ מתאימה למה שאת צריכה?
♥ האם צבע הסומק/ברונזר/אודם מתאים לגוון הפנים שלך?
♥ האם הצלליות משאירות לכלוך על הפנים?
♥ האם המסקרה משאירה גושים על הריסים?

אם יש לך עדיין התלבטות, תנסי לדמיין שעכשיו את צריכה להתאפר כדי ללכת למקום כלשהו. האם את תשתמשי במוצר הזה?

צעד 4: ערימת ה"לא"

לאחר שסיימת למיין את כל מוצרי האיפור, החלטת מה להשאיר ומה להעיף, תמייני את ערימת ה"לא" שלך ל-2 קטגוריות: מוצרים ישנים פגי תוקף, שבורים ולא טובים – מקומם בפח, ומוצרים חדשים או שנעשה בהם שימוש קטן שפשוט לא מתאימים לך, או שאת לא אוהבת אותם – את יכולה לתת במתנה למשפחה או לחברות או לתרום.

צעד 5: לסדר את הכל

אני חושבת שזה השלב הכי כייפי. השארת לעצמך את מוצרי האיפור שאת הכי אוהבת וזה הזמן לסדר אותם מחדש. תעבירי ניקוי קליל על כל המוצרים ותארגני אותם מחדש במגירות או בשידת האיפור שלך. יש המון דרכים כיצד לסדר את האיפור והרבה מארגני איפור שיכולים להתאים לך.

איך זה היה בשבילי?

כשהוצאתי את כל מוצרי האיפור מהמגירות נדהמתי מהכמות הגדולה. בשבילי, זה יותר מדי. עברתי מוצר-מוצר ושאלתי את עצמי את כל השאלות שציינתי למעלה. הופתעתי לגלות כמה מהמוצרים פשוט לא מתאימים לגוון העור שלי, או שאני פשוט לא אוהבת אותם. גיליתי כמה מוצרים שמאוד אהבתי ופשוט שכחתי מקיומם.

אלו המוצרים שהחלטתי לנפות מקולקציית האיפור שלי:

לאחר שסידרתי את כל המוצרים בחזרה במגירות, אני יכולה להגיד שסוף סוף אני רואה את כל המוצרים שיש לי וההתארגנות הפכה לקלה ונעימה יותר. אין יותר לשלוף מוצרים ואז להתחרט כי הם לא מתאימים או לא טובים.
האם גם אתן עשיתן לאחרונה סדר באיפור שלכן? אם כן, אשמח לשמוע בתגובות 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *